CLICK THE ADVERTISEMENTS FOR SUPPORTING TO US, PLEASE. DAHA KALİTELİ HİMZET İÇİN SİTEMİZDEKİ REKLAMLARA TIKLAYARAK BİZE DESTEK OLABİLİRSİNİZ.

IPTV İçin İnternet Hız Testi

IPTV İnternet bağlantı hızı ne olmalı? { Sayfanın En Altındaki IPTV Hız Testi Aracımızdan Download Değeri Olarak 5 Mbit Alırsanız İstatistiklere Göre IPTV yi Sorunsuz İzleyebiliyorsunuz.}

Türkiye İnternet hızını düşündüğümüzde iPTV’den çok rahatlıkla HD yayın izleyebilirsiniz. 4K veya Ultra HD dedikleri yayında ise biraz sıkıntı yaşanabilir. Bazı uzman görüşleri araştırdığımda HD yayın için 3MB Ultra HD yayın için 7MB minimum İnternet hızına ihtiyaç olduğu söylenmekte.
Bundan bir kaç yıl öncesine kadar uzman görüşlerin ortak noktası iptv veya netflix gibi platformların asla bu internet alt yapısı ile Türkiyede izlenemeyeceği yönündeydi. Ancak net ve akıcı bir görüntü elde etmeniz sadece sizin İnternet bağlantı hızıyla alakalı değildir. Gelişen teknoloji ile birlikte video sıkıştırma teknolojiside gelişti. Almış olduğunuz hizmet kaliteli ise İnternet bağlantı hızınız bir olumsuzluğa yol açmayacaktır.
internet hızı

IPTV hangi cihazlardan izlenebilir?
IPTV bundan 4, 5 yıl öncesine kadar sadece set box cihazlardan izlenebiliyordu. Yani uydu alıcısı tarzı bir cihaz gerekliydi. Günümüz teknolojisine baktığımızda böyle bir set box cihaza gerek yok. Çünkü iPTV’yi masaüstü PC lerde Simple TV veya VLC Media Player vb.. programlarla izleyebilirsiniz.
Akıllı TV’lerde ise Smart IPTV uygulamasıyla çok rahat ve net bir şekilde izleme imkanı bulabiliyorsunuz.
Cep telefonu ve tabletlerde de yine aynı şekilde iPTV’nizi bir çok programla birlikte izleme şansına erişebilirsiniz.

aypi tv


IPTV izlemek için gerçekten çok kolay işlemler yapmanız gerekiyor ancak bu konu ilgi görürse bütün programların nasıl kullanıldığını araştırıp sizin için yazmayı düşünüyorum. Yine bu konu altında sorarsanız bilgim dahilinde yanıtlamaya çalışırım. Sizden tek isteğim, sorularınızın legal olması.
IPTV’nin bana göre en güzel yanı, bilindiği gibi iletişim uyduları dünya yörüngesine gönderiliyor ve uydu aracılığıyla dünyamız yuvarlak olduğu için sadece belli bölgelerden TV yayınları izleniyor. Her ülke kafasına göre uydu gönderiyor. IPTV sayesinde İngiltere’den Japonya’ya, Avustralya’dan Amerika’ya herkes anında TV yayınlarına ulaşabilecek ve böylelikle benim güzel uzay boşluğum uydu çöplüğünden bir nebzede olsa kurtulacak.

IPTV HIZ TESTİ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BEIN SPORTS IZLE TIVIBU IZLE SMART SPOR IZLE IPTV LINK

Bein Sports Türkiye Iptv Linkler Ö NEMLİ LÜTFEN OKUYUN!!! LİNKLERE SAKIN TIKLAMAYIN.BU LİNKLERDEN HANGİSİNİ İZLEMEK İSTERSENİZ KOPYALA...